PACFM

PRELEGENCI – EUROPEAN FACILITY MANAGEMENT CONGRESS

 

Adam Jankowski
Council member of IICRC UK & Europe
Adrian Hołub
Współwłaściciel, geodeta - Polish Geodetic Group Geodeta
Anna Kostkowska
Facilities Operations Manager WIPRO IT Services Poland
Bogdan Kostrzewa
Wiceprezes PACFM i ATHENA Property Management
dr Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński
reprezentant członka w ISO TC267
Henryk Grabowski
Shopping Center Director Ferio, Cushman & Wakefield Polska
Inez Wydziałkowska-Pel
Audytor usług cleaningowych PACFM
Iwona Łosiewicz
Kierownik Sektora Usług w Polskim Komitecie Normalizacyjnym
Jacek Chrząszcz
Dyrektor Zarządzający w Tempcold Sp. z o. o.
Krzysztof Skowroński
Manager & Owner - FMF.PL - energy efficiency projects and services
Maciej Wiśniewski
CEO - LOREDO Real Estate Solutions (RES)
Paweł Łaguna
Expert - Europejskie Centrum Certyfikacji BIM - ECC BIM
Rafael Jaworski
Prezes Zarządu PACFM, ATHENA Property Management
Rafał Schurma
Założyciel i prezydent - Polskie Stowarzyszenie Budownictwo Ekol.
Robert Komisarski
Dyr. Tech. - First Property Group Komisja rewizyjna PACFM
Roman Kurbiel-Salamonowicz
audytor systemów GHP/GMP i HACCP w firmie Merida Sp. z o.o.

ADAM JANKOWSKI- Director of The Restoration Academy UK Limited. W 2001-2005 dyrektor National Carpet Cleaners Association. Council member of (Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification) IICRC UK & Europe od 2004; Member of Institute of Specialist Surveyors and Engineers; Technical member of Institute of Safety and Health; WoolSafe Registered Carpet Inspector; WoolSafe Certified Instructor; WoolSafe Fibre-Care Specialist; Institute of Inspection, Cleaning and Restoration Certification (IICRC) – Master Textile Restorer; Institute of Inspection, Cleaning and Restoration Certification (IICRC) – Master Water Damage Restorer; Institute of Inspection, Cleaning and Restoration Certification (IICRC) – Master Fire & Smoke Restorer; British Damage Management Association Tech level 1; National Carpet Cleaners Association – Corporate Member.

www.therestorationacademy.co.uk   www.iicrc.org

Restoration Academy UK Limited
Instruktor upoważniony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification

Geodeta, Doradca ds. inwestycji w nieruchomości, Trener, Publicysta branżowy, Wykładowca akademicki, Inwestor nieruchomości, Współwłaściciel Geodetic – Polish Geodetic Group. Wieloletni praktyk w pomiarach i kalkulacjach powierzchni budynków biurowych, handlowych, magazynowych, mieszkaniowych, kamienic i innych. W czasie 10 letniej praktyki pomierzył lub nadzorował pomiar blisko 4 mln m² powierzchni w tysiącach obiektów. Od 10-ciu lat współpracuje w zakresie doradztwa inżynieryjno – geodezyjno-architektonicznego z największymi firmami z rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie. Za dotychczasową pracę zawodową otrzymał ponad 100 referencji i listów z podziękowaniami. W 2019 r. odebrał tytuł Lidera Przedsiębiorczości za technologię pomiaru powierzchni on-line w trybie rzeczywistym. W 2010 r. zdobył tytuł “Firma Przyjazna Pracownikom”. W 2011 r. gość  programów w TVP2 “Niezłomni Geodezyjna Pasja”. W roku 2013 rozpoczął certyfikowane Akademie Inwestora, podczas których uczy jak najefektywniej wykorzystywać procesy inwestycyjne budynków mieszkaniowych i komercyjnych. Do tej pory przeszkolił ponad 1,4 tys. osób. Od 2015 r. artykuły jego autorstwa ukazują się w takich czasopismach jak: Real Estate Manager i C.H. BECK Nieruchomości. Od 2017 r. Ekspert Legalis Administracja i Legalis Księgowość Kadry i Biznes. W 2017 przekształcił firmę w Geodetic – Polish Geodetic Group działającą w 6 sektorach: services.geodetic.co, resources.geodetic.co, realestate.geodetic.co, academy.geodetic.co, mediahouse.geodetic.co, ads.geodetic.co (w budowie). W 2017 r. firma zorganizowała Ogólnopolski Kongres Geodetic 2017 a wydarzeniu towarzyszyło wydanie pierwszej w tym roku Gazety Geodetic.  Absolwent: (1) Politechniki Warszawskiej Wydziału Geodezja i Kartografia, Specjalizacja Kataster i Gospodarka Nieruchomościami; (2) Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych – uzyskany stopień: licencjat; (3) SGGW – Studia podyplomowe z Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wydziale Nauk Ekonomicznych (licencja pośrednika numer 15818).

Co-owner Polish Geodetic Group
geodeta, inwestor, publicysta, wykładowca akademicki

www.geodetic.co
www.academy.geodetic.co
www.services.geodetic.co
www.realestate.geodetic.co
www.resources.geodetic.co
www.mediahouse.geodetic.co
www.ads.geodetic.co (w budowie)

Facilities Operations Manager WIPRO IT Services Poland. Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży ściśle związanej z Facility Management.Doświadczenie zdobyła przede wszystkim w największych międzynarodowych korporacjach takich jak: P&G, DELL, TATE&LYLE. Od ponad 12 lat manager firmy TATE&LYLE na stanowiskach: Facilities and Project Manager, SafeStart Program Professional and Certified Trainer, Facilities, Business Continuity Manager. Także trener na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego studiów podyplomowych: „Property Manager – zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi”. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej.

www.wipro.com

Facilities Operations Manager WIPRO IT Services Poland

dr Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński, koordynator FM Lab @ UWRC Sp. z o.o., pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.Przewodniczący KZ nr 405 ds. Rynku Nieruchomości, członek KT nr 315 ds. Facility Management przy PKN oraz ISO/TC 267 Facility Management przy ISO. Brał udział w szeregu projektów restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw i organizacji, posiada doświadczenie w zarządzaniu dużymi organizacjami. Członek PACFM oraz IFMA. Konsultant i autor szeregu ekspertyz w obszarze FM, zarządzania nieruchomościami i restrukturyzacji. Autor podręczników i artykułów nt. Facility Management, wykładowca na studiach i szkoleniach z zakresu zarządzania nieruchomościami, kompetencji psychospołecznych i finansów.

www.fmlab.pl

dr Bartłomiej Dessoulavy-Śliwiński
reprezentant członka w ISO TC267

Wiceprezes PACFM i ATHENA Property Management Sp. z o.o. posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w branży facility management. Karierę rozpoczął w roku 1995 w polskiej firmie rodzinnej. Następnie współpracował z takimi przedsiębiorstwami, jak: Roman Bauernfeind, SODEXO Polska, HOCHTIEF Facility Management Polska, WARBUD Vinci Facilities. Zdobył szerokie doświadczenie podczas obsługi kilkunastu nieruchomości dla Klientów: GOODMAN International, MARVIPOL, BRE Bank, Telekomunikacja Polska, Uniwersytet Warszawski, Thomson Multimedia, Kulczyk Silverstein Properties, Jeronimo Martins Polska, Plac Unii w Warszawie.

www.pacfm.org    www.athenapm.pl 

Wiceprezes PACFM i
ATHENA Property Management

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem. Licencjonowany Zarządca Nieruchomości. Nominowany w 2015 roku do nagrody Shopping Center Director of the Year z EuropaProperty CEE Retail. Od 2008 roku jako dyrektor w DTZ and Cushman & Wakefield zarządza Parkiem Handlowym Ferio w Koninie o powierzchni GLA prawie 40.000 m2

www.cushmanwakefield.pl www.feriokonin.pl

Shopping Center Director Ferio
Asset Services EMEA
Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, kierunek zarządzanie i marketing otrzymała licencjat ze specjalizacji Marketing. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania, kierunek zarządzanie i marketing. Od roku 2005 jest związana z branżą cleaningową. Jako specjalista w Higiena Serwis w Warszawie przez 2 lata. Następnie Area Sales Manager u światowego producenta maszyn Nilfisk Advance w Polsce. Swoje doświadczenie produktowe uzupełniła o wiedzę o usłudze utrzymania czystości w Inwemer System Sp. z o.o. w Warszawie jako Dyrektor Działu Sprzedaży na terenie całej Polski, kierowała zespołem handlowców. Kontynuowała swoją ścieżkę zawodową w Ever Grupa jako Dyrektor Handlowy. Doświadczony praktyk i specjalista. Współpracowała z wieloma firmami znanymi na rynku Polskim i Europejskim. Prowadziła szereg szkoleń produktowych. Obecnie audytor usług utrzymania czystości w PACFM.

www.pacfm.org

Inez Wydziałkowska-Pel
Audytor usług cleaningowych PACFM

Iwona Łosiewicz – od 2015 r. Kierownik Sektora Logistyki Transportu i Opakowań, a od 2017 r. także Kierownik Sektora Usług w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Wcześniej związana z normalizacją w elektryce. Do 2004 r. zajmowała się w Instytucie Elektrotechniki badaniem stałych, ciekłych i gazowych materiałów elektroizolacyjnych, w tym również Kierownik Sekcji Badań Materiałów Elektroizolacyjnych w Laboratorium Badawczym Aparatury Rozdzielczej IEl. Absolwentka Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej.

www.pkn.pl

Iwona Łosiewicz

Kierownik Sektora Usług w Polskim Komitecie Normalizacyjnym

Jacek Chrząszcz – Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w branży HVACR. Od 2016 r. Dyrektor Zarządzający Tempcold Sp. z o.o., firmy działającej nieprzerwanie od ponad 40 lat na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczych oraz grzewczych wszelkiego typu dla domu i biznesu, będącej częścią międzynarodowego koncernu Ahlsell. Głównymi założeniami firmy jest wsparcie projektowe, kompleksowe dostawy urządzeń HVACR, wsparcie dla instalatorów oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

www.tempcold.com.pl

Jacek Chrząszcz

Dyrektor Zarządzający w Tempcold Sp. z o. o.

Wieloletni członek zarządu w spółkach grupy Dalkia i Veolia. Współtworzył i realizował strategię rozwoju sektora usług FM w Polsce dla Dalkia Facility Management (Dalkia FM), Dalkia ETS, Veolia Industry Polska. W latach 2005-2016 podmioty te zajęły dominującą pozycje na rynku usług dla przemysłu i dużych centrów handlowych, świadcząc usługi dla największych i najbardziej prestiżowych Klientów.

Prawdziwą pasją jest również efektywność energetyczna (pierwsze w Polsce wdrożenia ISO50001 w sektorze usług FM) oraz synergia jaką można uzyskać łącząc usługi FM z właściwym zarządzaniem energią.

Ucieleśnieniem tych zainteresowań jest firma FMF (Facility Management Fusion) oferująca wdrożenia standardów jakości w obszarze FM, łącząc je z poprawą efektywności energetycznej.

www.FMF.pl

Krzysztof Skowroński
Manager & Owner – FMF.PL – energy efficiency projects and services
www.fmf.pl

Maciej Wiśniewski – CEO oraz Wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES) – odpowiada za rozwój firmy w Polsce oraz zagranicą.

Jako entuzjasta innowacyjności i nowych rozwiązań, wraz z całym zespołem LOREDO RES, skupia się na wykorzystaniu technologii w stworzeniu nowych modeli zarządzania budynkami.

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ostatnie 10 lat pracy w międzynarodowych korporacjach, Sodexo i Apleona HSG (wcześniej Bilfinger HSG), odpowiadał za rozwój biznesu, nowych produktów i usług, nadzorował działania implementacyjne oraz marketingowe, prowadził również procesy zakupowe.

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz posiada licencję zarządzania nieruchomościami.

Linki kontaktowe:

https://www.linkedin.com/in/wisniewskimaciek/
https://twitter.com/MaciejWis82
mailto:maciej@loredores.com
www.loredores.com
tel.: +48 793 531 376

Maciej Wiśniewski
CEO oraz Wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES)

Architekt IARP, członek SARP, członek Zarządu Fundacji, doświadczenie zdobył projektując skomplikowane obiekty biurowe, zespoły opieki zdrowotnej oraz budynki mieszkalne dla klientów komercyjnych. W ramach współpracy z generalnym wykonawcą apartamentowca Złota 44 odpowiadał za koordynację wielobranżowego projektu wykonawczego 200-metrowego wieżowca w centrum Warszawy. Trzy lata jego pracy dla międzynarodowej firmy JACOBS na stanowisku Design Managera zaowocowały blisko 50 zrealizowanymi obiektami dla podmiotów korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Paweł jest entuzjastą implementacji nowoczesnych narzędzi technologii informatycznych, w skutecznym zarządzaniu pełnym cyklem inwestycyjnym.

www.eccbim.org

członekm Zarządu Fundacji, Wykładowca, konsultant
Europejskie Centrum Certyfikacji BIM

Założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC,

właściciel visio | architects and consultants

MArch, MS, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management (tytuł kursu: Sustainable Buildings: Design, Construction and Operations) na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.

Ważniejsze projekty architektoniczne i urbanistyczne to m.in.:

  • Projekt Boston University Law School (dla firmy Beacon Architectural Associates) oraz Oasis of the Sea: największego statku pasażerskiego na świecie (dla firmy Wilson
    Butler Architects),
  • Udział w procesie konsultingu pierwszego w kraju budynku, który uzyskał certyfikację LEED – Borg Warner Turbo Systems,
  • Prowadzenie procesu certyfikacji jednego z pięciu najwyżej punktowanych budynków produkcyjnych na świecie (LEED Platinum) – Mars Chocolate w Sochaczewie
  • Kompleksowe prowadzenie wielu innych zakończonych sukcesem certyfikacji (lub znajdujących się w trakcie jej procesu) np. budynek produkcyjno-biurowy dla UTC Goodrich w Rzeszowie, Hotel Baltic Park Molo dla Zdrojowej Invest/RADISSON BLU – w Świnoujściu, budynek biurowy Superior dla SUPERKRAKa w Krakowie, biuro głównej siedziby firmy MARS w Warszawie, budynek produkcyjno-biurowy dla firmy CONTINENTAL w Kownie czy budynek produkcyjno-biurowy dla firmy HENKEL w Raciborzu.
  • Samodzielne projekty budynków użyteczności publicznej, komercyjnych i mieszkaniowych i parkowych zarówno w USA, jak i w Polsce.

https://plgbc.org.pl/>

Założyciel i prezydent
PLGBC

37 lat | 12 lat doświadczenia w branży obsługi nieruchomości i nowych technologii (budownictwo, FM twarde i miękkie). Property manager, specjalista sektora usług sprzątających, trener, wykładowca. Prezes zarządu ATHENA Property Management Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi (www.athenapm.pl) i ATEHA ПPOПEPTI MEHEДЖMEHT TOB. z siedzibą we Lwowie. CEO w firmie SFEROLIT (płynna nanopowłoka termoizolacyjna www.sferolit.pl) z siedzibą w Łodzi oraz oddziałem we Lwowie i Odessie. Autor i dyrektor projektów ds. studiów podyplomowych sektora obsługi nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim – Wydział Zarządzania oraz na innych licznych uczelniach wyższych w Polsce i na Ukrainie.

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, specjalność logistyka. W 2007 roku absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (studia podyplomowe – logistyczne zarządzanie przedsiębiorstwem). Ukończył seminarium doktoranckie w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. W 2009 roku absolwent Społecznej Akademii Nauk w Łodzi (studia podyplomowe – metodologia badań w naukach o zarządzaniu).

Aktualne projekty, jakie realizuje w Polsce i na Ukrainie, to wdrażanie standardów w obszarze innowacyjnej edukacji i certyfikacji w sektorze FM oraz usług infrastrukturalnych, wprowadzanie w Europie nowych technologii, m.in. płynna nanotechnologia w termoizolacji budynków, ich infrastruktury i środków transportu (wojskowe, morskie, kolejowe). Oficjalny przedstawiciel na Europę Środkowo-Wschodnią największego instytutu na świecie The Institute of Inspection, Cleaning and Restoration Certification (IICRC) z siedzibą w USA (www.iicrc.org). W roku 2017 rozpoczął wspólnie z ATHENA, PACFM i IICRC certyfikowane szkolenia specjalistyczne w Polsce i Wielkiej Brytanii z obszaru usuwania pleśni z obiektów, usuwaniu skutków po zalaniu i po pożarach m.in. dla kadry zarządzającej nieruchomościami, developerów, likwidatorów szkód. 
www.pacfm.org   www.athenapm.pl    www.sferolit.pl

Prezes Zarządu PACFM

Dyrektor Techniczny w firmie First Property Group, licencjonowany zarządca nieruchomości, manager z ponad 20-letnim doświadczeniem, pracujący m.in. na wysokich stanowiskach kierowniczych w firmach postrzeganych jako liderzy rynku nieruchomości w Polsce i w Europie: Dom Development SA, Globe Trade Centre SA, LC Corp SA oraz IMMOFINANZ AG. Pracował nad projektami prestiżowych realizacji, jak: Galeria Mokotów, zespoły biurowe warszawskiego Służewca Przemysłowego, Wola Center, Galeria Kazimierz, Galeria Jurajska, Sky Tower, biurowce Globis Wrocław i Poznań, Galileo, Newton i Pascal w Krakowie, Tarasy Zamkowe i wiele innych. Wszystkie te obiekty wymagały pozyskania i wdrożenia najwyższej klasy usług Facility Management, za które był odpowiedzialny. Kierował również procesem wielokryterialnej certyfikacji BREEAM, osiągając rezultat OUTSTANDING.

www.fprop.com

Dyrektor Techniczny w First Property Group

Absolwent Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie (historia), Uniwersytetu Warszawskiego (socjologia religii) oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy). Od 1990 r związany z branżą utrzymania czystości. Praca w firmach usługowych i handlowych na stanowiskach kierowniczych. W tym czasie zorganizował i przeprowadził blisko 300 szkoleń podczas których przeszkolił w sposób teoretyczny i praktyczny ponad 5.000 osób z zakresu profesjonalnego utrzymania czystości. Obecnie specjalista ds. szkoleń i wdrażania technologii utrzymania czystości, audytor systemów GMP/GHP i HACCP oraz specjalista ds. szkoleń bhp.

www.merida.com.pl

audytor systemów GHP/GMP i HACCP
w firmie Merida Sp. z o.o.

EnglishPolishRussianUkrainian